Екологічна антипремія «Свинство року» запроваджена для відзначення найбільших розчарувань та невиконаних зобов’язань і обіцянок у сфері охорони довкілля та захисту екологічних прав громадян.

Екологічна антипремія "Свинство року" 2016

010. У номінації: «Гідра енергетики» -  отримує Міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик
За руйнівні ініціативи в сфері гідроенергетики
Під керівництвом Ігоря Насалика було розроблено "Програму розвитку гідроенергетики до 2026 року»,  схвалену Постановою Кабінету Міністрів України від 13.07.2016 № 552 «Про схвалення Програми розвитку гідроенергетики до 2026 року». На думку багатьох фахівців впровадження цього документу матиме катастрофічні наслідки для довкілля України. Закладені в Програмі дії можуть призвести до техногенних аварій та катастроф, нищівного впливу на гідросистему, об’єкти природно-заповідного фонду та довкілля в цілому. Окрім того, можуть бути знищені історичні та культурні пам’ятки світового, національного та місцевого значення. Програмою передбачено будову та розширення потужностей гідроакумулюючих станцій (ГАЕС), зокрема Дністровської, Канівської, Ташлицької, заплановано будівництво каскаду ГЕС на Дністрі в межах трьох національних природних парків. При розробці програми не проводились жодна екологічна оцінка та належне обговорення з громадськістю.

Також, у своєму звіті "100 днів Міністра" він зазначив “оптимальну генерацію енергії для України: 70% атомної енергетики та 30% гідроенергетики”. Ця заява взагалі є незрозумілою в той час як весь світ розвиває відновлювальну енергетику, також не зрозуміло, яким чином було проаналізовано стан водних ресурсів придатний для вироблення гідроенергетики.

До речі, Лернейська гідра - багатоголове чудовисько давньогрецької міфології, яке жило в болоті біля міста Лерна на Пелопоннесі; дихання гідри отруювало все довкола, чудовисько спустошувало родючі землі, гідра вивергала воду, якою затоплювала все довкола, чим і створювала болота. Таке порівняння вибране тому, що саме гідроенергетика спричиняє подібний ефект, тому, при прийнятті рішень щодо її розвитку мають враховуватись екологічні чинники, проводитись оцінка впливу на довкілля, розгляд альтернативних варіантів генерації, консультації з громадами тощо.

Додатково: