Екологічна антипремія «Свинство року» запроваджена для відзначення найбільших розчарувань та невиконаних зобов’язань і обіцянок у сфері охорони довкілля та захисту екологічних прав громадян.

Історія екологічної антипремії "Свинство року"Екологічна антипремія  «Свинство року» заснована у  2016 році громадськими організаціями, які захищають права громадян на безпечне довкілля – «Екологія-Право-Людина», «Мама-86», «Бюро екологічних розслідувань» за участі політичних діячів та журналістів. 

Перший оргкомітет антипреміїПерші нагороди

На створення цієї премії  «надихнуло» вето Президента на    важливі євроінтеграційні закони України «Про оцінку впливу на довкілля» та «Про стратегічну екологічну оцінку», що були    прийняті Верховною Радою України  4 жовтня 2016 року. Це вето журналісти та окремі експерти прозвали «свинським  вето», адже його накладення активно лобіювалось асоціацією свинарів та    іншими  асоціаціями агробізнесу. 

Оголошення номінантів 2016

Антипремія призначаться щодо найбільших розчарувань та невиконаних зобов’язань і обіцянок у сфері охорони довкілля та захисту екологічних прав громадян та може стосуватись будь яких питань у сфері охорони довкілля та захисту екологічних прав.